pátek 29. června 2018

Dřevo v kuchyni i v jídelně odlehčí interiér

Při zařizování nové kuchyně nebo jídelny hraje důležitou roli celá řada věcí, od finančního rozpočtu, přes design místnosti, až po výběr vhodných materiálů. V poslední době se čím dál více lidí touží přiblížit přírodě a vybírají tak kuchyňský nábytek i podle tohoto kritéria. Oblíbeným materiálem je zejména dřevo, z něhož se vyrábějí např. jídelní stoly, ale i jiné druhy nábytku (židle, lavice, dveře atd.).


Použití dřeva v kuchyni

Nábytek ze dřeva se samozřejmě hodí i do jiných místností, pro kuchyně je ale obzvláště dobrým řešením. Dřevo je totiž příjemné vzhledově i na dotek a dokáže navodit pocit domova. Zároveň přináší do domácnosti kus přírody, což u většiny lidí navozuje i pocit bezpečí. Skvělou volbou do kuchyně jsou zejména rozkládací jídelní stoly z masivu, které jsou krásné, odolné a díky rozkládacímu systému i velmi praktické. Vyrábějí se v různých provedeních, můžete si tak vybrat např. podle tvaru – buď čtvercové stoly (po rozložení z nich vzniknou obdélníkové), nebo kulaté stoly, z nichž snadno vytvoříte oválné.

Pokud jde o samotný druh dřeva, nejčastěji se v nabídkách prodejců nábytku objevují bukovédubové nebo ořechové masivní stoly, jako povrchová úprava je možné lakování, olejování nebo voskování, u stolů z ořechu i moření. Dřevo je v posledních letech trendy materiálem a díky svým jedinečným vlastnostem je vhodné prakticky do jakéhokoli domu či bytu.


Stůl z masivu = ozdoba v kuchyni

Pokud si do svojí kuchyně pořídíte stůl z masivního dřeva, rozhodně neuděláte chybu. Takový stůl je totiž nejen praktický a odolný, ale navíc i krásně vypadá a stane se ozdobou vaší kuchyně. Doporučit můžeme např. jedinečnou kolekci WoodArt Collection, která nabízí možnost výběru z hotových desek stolů, vyrobených z amerického ořechu, divokého dubu a evropského ořechu. Na našem webu (www.rottdesign.cz) si jednoduše vyberete desku, která se vám bude nejvíce líbit, necháte si ji oříznout do požadovaných rozměrů. Zvolit si také můžete provedení nohou a hran desek, povrchovou úpravu, tmelení prasklin a suků a další doplňky.


Nejen kolekci WoodArt, ale i mnoho dalších atraktivních masivních stolů si můžete vybrat na našich stránkách. V sortimentu naleznete jak rozkládací stoly, tak i dřevěné konferenční stolky, lavice, židle nebo různé doplňky. Na míru si můžete nechat vyrobit nejen jídelní stůl, ale třeba i celou kuchyni. Navíc spolupracujeme s předními architekty, díky čemuž mají všechny naše produkty krásný a jedinečný design. Za zmínku stojí také fakt, že dřevo na výrobu stolů má certifikát PEFC, což značí, že je z plně obnovitelných zdrojů.

3 komentáře:

  1. Mně se hodně líbí funkcionalistický nábytek do kuchyně. Hodně se toho dá najít po bazarech a nestojí to ani moc peněz. Jsou to pěkné designové kousky, které ale zároveň fungují jako nábytek do kuchyně, takže to není žádná židle se třemi nohami a podobné zrůdnosti. :) Mám tenhle sloh fakt rád. :)

    OdpovědětVymazat
  2. Mně se teda neskutečně líbí ta jídelna na té první fotce. To vypadá fakt skvěle. Hlavně pak ten jídelní stůl a židle. Ten nábytek z masivu prostě dělá opravdu hodně. Taky bych ho do budoucna domů chtěl. Myslím si, že k nám by se dost hodil. Jen je to bohužel docela drahé, no...

    OdpovědětVymazat
  3. Je to tak, já mám třeba dřevěný nábytek moc ráda. A to nejen v interiéru, ale klidně i venku. Jen tak mimochodem, když už jsme u toho. Sháníme právě nějaký kvalitní zahradní nábytek na terasu a narazila jsem na tuto stránku - https://www.avenberg.cz/k109-zahrada-kresla-lavice-a-stoly Nekupoval odtud náhodou někdo něco? Jaké jsou případně vaše zkušenosti? Budu ráda za odpovědi, díky moc. :)

    OdpovědětVymazat