pátek 27. července 2018

I do moderní kuchyně se skvěle hodí kuchyňské lavice

K základnímu vybavení každé kuchyně neodmyslitelně patří jídelní stůl. K němu pak lidé většinou kupují klasické židle, vedle nich ale existuje i alternativa v podobě kuchyňských lavic. Ty najdou svoje uplatnění nejen v tradičně zařízených či rustikálních domácnostech, ale výborně zapadnou i do moderní kuchyně – jen je potřeba vybrat ten správný typ.Hlavní přednosti kuchyňských lavic

Kuchyňské lavice mají spoustu výhod, díky nimž stojí za to o nich uvažovat. Velkým plusem je především úspora místa a možnost usadit tak ke stolu více lidí. Spousta lavic má navíc integrovaný úložný prostor, což je velmi praktické. Lavice samozřejmě můžete kombinovat i se židlemi, takže můžete mít z jedné části stolu lavici a u dalších pak klasické židle.

Důležitý je výběr správné velikosti

Při vybírání lavice do kuchyně je třeba nedívat se pouze na její design, ale zaměřit se zejména na vhodnou velikost. Běžně mají kuchyňské lavice stejnou výšku jako jídelní židle, tedy cca 45 cm. Při sezení na lavici by pak vaše nohy měly být celou plochou na zemi a kolena svírat úhel 90°. Délku lavice je třeba vybrat především podle délky jídelního stolu a také podle počtu osob, které na ní budou sedět.


Do malé kuchyně je dobrým řešením rohová lavice

Kuchyňské lavice se dělají v mnoha různých provedeních, ať už jde o materiál, velikost nebo tvar. Pokud je vaše kuchyně malá, zkuste popřemýšlet o pořízení rohové lavice. Ta se totiž pravě do malých kuchyní perfektně hodí, a to především díky tomu, že výrazně šetří místem. Tyto lavice jsou navíc často vybavené praktickým úložným prostorem, do kterého můžete schovat různé věci – prostor může mít podobu zasouvacího nebo výklopného boxu, výklopného sedáku nebo vysouvacího šuplíku.


Z jakých materiálů se kuchyňské lavice vyrábějí?

Pro výrobu kuchyňských lavic se nejčastěji používá masivní dřevo, mořené v různých odstínech, případně s povrchovou úpravou v podobě voskování či lakování. Občas se používá i dřevotřísková deska nebo lamino, některé lavice se pak dělají i v kombinaci dřeva spolu s kovem. Časté je u kuchyňských lavic také čalounění, sedáky a opěráky mohou být pokryty např. kůží nebo potahovou textilií.


Kvalitní lavice z pravého masivu

Chcete do své kuchyně jen to nejlepší bez kompromisů? Špičkové kuchyňské lavice, vyrobené z poctivého masivního dřeva si můžete vybrat i u nás. V nabídce najdete hned devět typů kuchyňských lavic, u nichž si lze vybrat jejich délku i druh dřeva podle přání. Kromě klasických lavic nabízíme i rohové lavice Varadero, které mohou být doplněny o opěradlo a jsou ideálním doplňkem ke stejnojmennému jídelnímu stolu.12 komentářů:

 1. Za mě jsou stoly od Rottu jedny z těch top, které se hodí do každé moderní kuchyně. My jsme si od nich nechali taky dělat na míru a jsme nadmíru spokojení. Hlavně se nám to líbí, že je ten stůl velký, dá se rozložit a poskládáme k němu i celou rodinu s mým bráchou, rodiči a rodinou manželky. :) Takže dohromady skoro dvacet kousků plus děcka. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Vlastně bych nikdy neřekl, že taková lavice může v kuchyni vypadat tak dobře. Skvělý nápad. :) Já se teď připravuji na rekonstrukci kuchyně. Zrovna nedávno jsem si nechal vypracovat nový návrh od bytového designéra. Říkám si ale jestli by to nešlo ještě předělat a nějakou lavici do kuchyně zakomponovat. Myslím si, že do té mé by se skvěle hodila.

  OdpovědětVymazat
 3. Celkově se podle mě jakýkoliv masivní nábytek do kuchyně prostě hodí. Já bych hrozně ráda dala právě naší kuchyni nějaký trochu modernější nádech. Hodně zvažuji i variantu, že bych si kuchyň nechala udělat na míru. Nejspíš bych ohledně toho zkusila oslovit nějaké kuchyňské studio tady v okolí. Ještě ale teda moc nevím jaké.

  OdpovědětVymazat
 4. My jsme si při výměně oken vybrali ta hliníková a jsme s nimi velice spokojeni. Museli jsme okna vyměnit, jelikož byla již hodně stará a vůbec netěsnila, což mělo za následek i plíseň na zdi okolo oken. Kupovali jsme různé přípravky proti plísni, ale to teď již nemusíme, protože s novými okny se tento problém vyřešil.

  OdpovědětVymazat
 5. Přemýšlím o rekonstrukci kuchyně již delší dobu a tento nápad se mi líbí. Poslední dobou jsem musela řešit plíseň u okna v kuchyni, ale naštěstí mi kamarádka poradila přípravky proti plísni. Právě díky nim jsem se jí zbavila, ale stejně se na jaře pustím do rekonstrukce a firma, která jí bude provádět si s ní jistě poradí.

  OdpovědětVymazat
 6. Proč ne? Osobně mám masivní dřevo v interiéru velice rád. Vypadá to dobře. Co by se mi například moc líbilo je dřevěná podlaha. Když jsem ještě bydlel ve starém bytě, tak tam právě všude byly dřevěné podlahy a byla to paráda. Možná až někdy budeme naše současné bydlení předělávat, tak do toho investuji.

  OdpovědětVymazat
 7. A kdo říká, že se taková masivní lavice hodí pouze do kuchyně? Já bych si něco takového klidně dokázal představit i pod pergolou nebo na terase. Právě na terasu nějakou pěknou lavici teď sháním. Docela mě zaujala jedna, kterou mají tady - https://www.avenberg.cz/k137-zahrada-kresla-lavice-a-stoly-zahradni-lavice Znáte ten obchod? Nakupoval tam případně někdo z vás něco?

  OdpovědětVymazat
 8. Takové krásné řešení máte v domácnosti, ano? Tak to vám teda ale opravdu dost závidím. Já jsem ráda že jsem si pořídila na mou malou zahrádku aspoň https://zahradnijezirka.net/stavba-zahradniho-jezirka_k38/plastova-zahradni-jezirka_k117/ zahradní jezírko. To je něco kam se chodím -> tedy přesněji na zahradu vychillovat. Ale jak říkám, na interiér nezbylo.

  OdpovědětVymazat
 9. Dobrý den, když se bavíme o kuchyňských lavicích, tak si vzpomínám na tu, co měla moje babička. Na ní jsme se vešli celá rodina. Já si myslím, že by mohla být hezkým doplňkem do moderní kuchyně. A co vy? Myslíte si, že se i v dnešní době hodí do kuchyně?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, moc se mi líbí, jak jste si vzpomněla díky kuchyňské lavici na svou babičku :) Podle mě je moderní kuchyně, pokud má kvalitní spotřebiče a vybavení. Takže za mě by mohla být klasická lavice bezvadným střet moderní doby s historií. A když už mluvíme o kuchyni já potřebuji obnovit nádobí a nedávno jsem narazila na titanové. Máte nějaké zkušenosti s titanovým nádobím?

   Vymazat
  2. Zdravím, souhlasím, že kuchyňské lavice jsou dobrým doplňkem do moderní velké kuchyně. My máme malou kuchyň, tak by se nám tam ani nevešla. Nedávno jsem si, ale pořídila nové titanové nádobí na stránkách zgastro.cz. S ním se mi vaří mnohem líp než v tom starém. Syn s manželem mají rádi klasické kynuté buchty, jako od babičky a v titanovém pekáči se pečou jedna báseň.

   Vymazat
  3. Dobrý den, taky si myslím, že kuchyňské lavice můžou být hezkým prvkem do moderní kuchyně. Pokud se hodí do designu celé kuchyně, ale do mojí by se bohužel nehodila. A co se týká moderního vybavení kuchyně, tak také bych se určitě podívala na stránky titanové nádobí , kde najdete velký výběr titanového nádobí.

   Vymazat